II Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

     W dniu 22 września 2018 roku odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju II Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Do Zawodów zgłosiło się 10 drużyn z komend miejskich i powiatowych PSP - 60 zawodników.

Organizatorami Zawodów były:

- Komenda Miejska PSP w Jastrzębiu-Zdroju,

- Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

  Konkurencja polegała na wykonaniu czynności ratowniczych mających na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przyjęcia odpowiedniej taktyki działań ratowniczych oraz zastosowania odpowiednich technik ratowniczych w celu wykonania dostępu do osoby poszkodowanej, która uległa wypadkowi, przeprowadzenia ewakuacji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

   Drużyny rywalizowały między sobą startując jednocześnie na dwóch stanowiskach, na których przygotowano identyczne pozoracje. Każda startująca para, miała przygotowane osobne scenariusze pozoracji, które zawierały wszystkie elementy do wykonania w ramach konkurencji.

 Drużyny zostały sklasyfikowane na podstawie punktów zdobytych podczas wykonywania konkurencji, z uwzględnieniem punktów karnych za przekroczenie czasu przewidzianego na wykonanie zadania.

     Puchary oraz dyplomy dla najlepszych drużyn wręczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk oraz Komendant Miejski PSP bryg. Wojciech Piechaczek.

Klasyfikacja pucharowa:

I miejsce    –   KM PSP Dąbrowa Górnicza;

II miejsce   –   KM PSP Bielsko-Biała;

III miejsce  –   KP PSP Racibórz.

Komendy biorące udział w zawodach:

 - KP PSP Będzin; 

 - KM PSP Bielsko-Biała;

 - KM PSP Dąbrowa Górnicza;

 - KM PSP Gliwice;

 - KP PSP Racibórz;

 - KM PSP Rybnik;

 - KM PSP Siemianowice Śląskie;

 - KP PSP Wodzisław Śląski;

 - KM PSP Zabrze;

 - KM PSP Żory.

       Podczas imprezy w ramach akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo"  zorganizowane były pokazy działań ratowniczo-gaśniczych oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zwracano również uwagę i przypominano o bezpiecznych praktykach podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Na koniec rozdano uczestnikom imprezy paski odblaskowe zwiększające widoczność pieszych na drogach.

>>>GALERIA<<<

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
w Jastrzębiu-Zdroju

ul. Jagiełły 4, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel. 32/ 47 59 500, NIP: 633 19 88 913
e-mailpoczta@straz.jastrzebie.pl

Copyright 2014 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WEBPC-GROUP